,

WOLNOSTOJĄCE OGNIWO FOTOWOLTAICZNE
CARPORT

Poniżej prezentujemy Państwu aluminiową konstrukcję wolnostojącego ogniwa fotowoltaicznego
z instalacja fotowoltaiczną na dachu pod katem 12°. Do wyboru mamy Carporty na 2 stanowiska oraz 4. Istnieje możliwość rozbudowy Carportu do większej liczby stanowisk. Po więcej informacji zapraszamy do Naszej firmy lub pod numer telefonu, widniejący w zakładce Kontakt.

OPTYMALNE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI
LEKKA KONSTRUKCJA
MATERIAŁY WYSOKIEJ JAKOŚCI
SZYBKI MONTAŻ


CARPORT NA 2 STANOWISKA

Widok z boku


Czym jest carport?

Carport to rozwiązanie, które umożliwia generację energii elektrycznej przy jednoczesnym optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni i ochronie samochodu przed słońcem i deszczem. W naszych instalacjach stosujemy niezawodne i wydajne komponenty z zakresu fotowoltaiki. Stosowane one są zarówno w niewielkich przydomowych rozwiązaniach, jak i olbrzymich przemysłowych instalacjach. Cechują się estetycznym wykończeniem i nowoczesnym designem, a także innowacyjnymi rozwiązaniami. Konstrukcja carportów: - wykonana jest z aluminium - nie wymaga konserwacji - jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe System umożliwia rozwiązania od pojedynczych do nawet dziewięciu miejsc postojowych. Dodatkowo istnieje możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Montaż możliwy jest na terenie naszego kraju w dwóch strefach wiatrowych i trzech śniegowych.

*strefy śniegowe 1, 2, 3 (wg. mapy PN-EN 1991-1-3)
*strefy wiatrowe 1, 3 (wg. mapy PN-EN 11991-1-4)CARPORT NA 2 STANOWISKA

Widok z przodu


Korzyści korzystania z carportu

Każdy pragnie oszczędzać, dlatego naszym klientom oferujemy najnowsze technologie, dzięki którym oszczędzanie stanie się codziennością. Działamy już od 16 lat i dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom wszystko to, co najlepsze, bazując p rzy tym na podzespołach pochodzących od najlepszych producentów, aby odnawialna energia przynosiła Ci mnóstwo korzyści.


CARPORT NA 2 STANOWISKA

Widok z dołuIle prądu może wyprodukować carport fotowoltaiczny?

Carport fotowoltaiczny jest konstrukcją, umożliwiającą łatwe skalowanie i rozbudowę. Przyjmuje się, że panele z jednostanowiskowego carportu mają moc około 3,5 kWp, natomiast te na 2 stanowiska – około 6,5 – 10 kWp. Możliwa jest również łatwa integracja z pompą ciepła lub stacją ładowania samochodów elektrycznych. Nasuwa się więc pytaie - ile można wtedy zaoszczędzić? Przyjmuje się, że roczna ilość pozyskiwanego prądu z carportu 2 stanowiskowego umożliwia przejechanie 50 000 km elektrykiem. Jeśli dla porównania weźmiemy samochód spalinowy, który pali 7l benzyny na 100 km, przejechanie 50 000 km kosztuje nas 16 600 zł. W przypadku własnej stacji zasilającej, wraz z carportem, nie płacimy nic – a inwestycja zwraca się do 2 lat.


O czym należy pamiętać, decydując się na carport fotowoltaiczny?

Trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych spraw takich jak: wielkość wiaty, moc paneli, jakość i rodzaj zastosowanych materiałów. Ma to znaczenie nie tylko w kwestii trwałości konstrukcji, ale także może wymagać dopilnowania kwestii prawnych.Wielkość instalacji jest jednym z kluczowych elementów prawnych

Jeśli chcesz postawić jedną wiatę obok swojego domu o powierzchni do 35 m2, nie musisz tego zgłaszać ani uzyskiwać pozwolenia na budowę. Jedyne, co musi być zachowane, to określone w planie budowlanym odstępy od granicy działki czy okien budynków sąsiadujących. Ponadto dobrze, jeśli zapoznasz się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli carport fotowoltaiczny ma być umieszczony na działce z budynkiem mieszkalnym lub na działce przeznaczonej na budownictwo mieszkalne, zezwolenia i zgłoszenia są niepotrzebne. W przypadku innego rodzaju działek – należy to zgłosić, a jeśli wiata ma powierzchnię powyżej 35m2, uzyskać pozwolenie na budowę.
Jest jeszcze jedno ograniczenie – łączna liczba wiat nie może przekraczać 2 na każde 500m2 działki (1000 m2 działki z budynkiem mieszkalnym lub pod cele mieszkaniowe).
Trochę to zagmatwane? Bez obaw! Nasi pracownicy w Solgro wytłumaczą Ci kwestie prawne i dobiorą optymalną lokalizację wiat fotowoltaicznych.
Kontakt

 www.solgro.pl

  18 440 20 26 Solgro biuro

 Solgro Fotowoltaika

 oze_solgro

 OZE Solgro

  carport@solgro.pl

 Paszyn 567

Dział Handlowy

   Krzysztof Pierzchała
      +48 690 807 807

            Piotr Bożyk
      +48 533 339 343

            Robert Rola
      +48 792 940 840

        Rafał Mordarski
      +48 608 828 761

          Marcin Jawień
      +48 571 809 433

        Mateusz Kaczor
      +48 796 931 409